Az arc területén fellépő hasadék az egyik leggyakoribb fejlődési rendellenesség. A hasadékkal született páciensek ellátása a fogszabályozás egy különleges területe, mely a speciális szaktudás mellett más szakmákkal történő szoros együttműködést igényel.
A hasadékos gyerekek ellátása már a születésük után közvetlenül meg kell kezdődjön. A számos sebészeti, plasztikai sebészeti, fogászati műtét egymás után, nagyon precízen koordinálva kell, hogy történjen. Emiatt az ellátás első fázisa, kb 8-10 éves korig szinte kizárólag a közegészségügy keretein belül működő centrumokban képzelhető el.
A későbbiekben a fogszabályozás önmagában folyik hosszú éveken keresztül, előkészítve a szükségessé váló műtéteknek a terepet. Bár ez továbbra is államilag támogatott ellátás, de sokszor sajnos az ellátórendszer túlterheltsége miatt a beavatkozások csúsznak, a páciensek “elkallódnak”.
Ez az, amiben mi hatékonyan tudunk segíteni.
Magas szintű szaktudással, kellemes környezetben, a szülők és a fiatalok idejének maximális tiszteletben tartása mellett.
A legtöbb hasadékos fiatal sok lépcsőből álló fogszabályozási kezelésre szorul. A felső állcsont legtöbbször túl keskeny, fogak hiányoznak, és a meglévő fogak is sokszor igencsak rossz helyen bukkannak elő.
Rendelőnkben a hasadékosok fogszabályozási ellátása minden esetben teljesen egyénre szabott, idomul a hasadék jellegéhez, pácienseink speciális igényeihez.
Legtöbbször a felső állcsont tágítására van szükség, ez után gyakoriságban a szemfogak sorbaállítása, a csontpótló műtét előkészítése következik. A későbbiekben természetesen végigkísérjük az állcsontok fejlődését egészen a 17-18 éves korban végezhető befejező műtétig.
Szorosan együtt dolgozunk logopédusokkal, valamint maxillofaciális sebészekkel. A Hyrax gyorstágítótól, a fix készülékes kezelésen keresztül egészen az orthognath műtéti előkészítésig mind a mi szakterületünk!
A hasadékos gyermekeket nevelő családok segítése szívügyünk! Sok további információt találhatnak még a Hasadékon átsegítő egyesület oldalán!